NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

www.fulloyunindir.benimforum.net

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güzel Memleketim < Eskişehir >

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Güzel Memleketim < Eskişehir > Empty
MesajKonu: Güzel Memleketim < Eskişehir >   Güzel Memleketim < Eskişehir > Icon_minitime1/12/2009, 00:56

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 778x596 and weights 119KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Temmuz20060781wd9
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_error
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 774x592 and weights 123KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Temmuz2006083zn5

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 786x599 and weights 69KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Eskisehirnisan2006146sf4

Şehri ortadan ikiye bölen Porsuk Nehri'nden fotoğraflar...
Güzel Memleketim < Eskişehir > 830d6347sv6.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Eskisehirnight2ia2.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Eskisehirnightvn0.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Seyitgazibardakciuf0.th
Lületaşından pipo yapan bir usta...---2. ve 3. fotoğraflar Porsuk Nehri ve gece---Bir sonbahar görüntüsü...
Güzel Memleketim < Eskişehir > Loveqe4.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Agustos2005383mz0.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Agustos2005338jx1.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Seyitgaziyesiltepeyk4.th
Sivil havacılık okulunun gösterisinden bir kare...---Bir köy fotoğrafı...--- Sakarya Nehrinden fotoğraflar...

Bir Odunpazarı Evi...---Reşadiye Camii---Odunpazarı sokakları...---Sivrihisardaki saat kulesi...
Güzel Memleketim < Eskişehir > Pazarhq0.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Nasrwm8.thGüzel Memleketim < Eskişehir > M800ny0.thGüzel Memleketim < Eskişehir > Ourchildren1qe1.th
Odunpazarı evleri...---O bir Eskişehirli(Nasreddin Hoca)...---Seyitgazi ormanı...---Bunlarda bizim afacanlar...

Güzel Memleketim < Eskişehir > 57610994110ben8

Güzel Memleketim < Eskişehir > Heykelyalnzvk3

Güzel Memleketim < Eskişehir > 493_kadin

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorBu Görüntü Küçültülmüştür. Orjinal Boyutunda Görmek İçin Lütfen Bu Çubuğa Tıklayın. Orjinal Ebatları 720x462 ve Boyutu 109KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720x462 and weights 109KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Kemal_porsuk4_kemal_2

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorBu Görüntü Küçültülmüştür. Orjinal Boyutunda Görmek İçin Lütfen Bu Çubuğa Tıklayın. Orjinal Ebatları 800x600 ve Boyutu 263KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 263KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Kurunlu_Camii

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorBu Görüntü Küçültülmüştür. Orjinal Boyutunda Görmek İçin Lütfen Bu Çubuğa Tıklayın. Orjinal Ebatları 886x633 ve Boyutu 774KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 886x633 and weights 774KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Heykeller_kizilcikli

Güzel Memleketim < Eskişehir > Esk%2520%2811%29

Güzel Memleketim < Eskişehir > Eskisehir2

Yapay Deniz:
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 604x402 and weights 65KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > 4698_90475664246_658209246_1903544_601577_n
ESKİŞEHİR (AHT)

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor.

Yapay plaja özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla, kent halkının deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın suyunun temiz kaynaktan sağlandığını ve klorlanarak yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x531 and weights 104KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Esdenizic

Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği kentlerde de yapay plajların oluşturulduğunu kaydeden Büyükerşen, orada plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlenildiğini söyledi. Büyükerşen, Eskişehir'deki yapay plajda yüzülebileceğini de vurgulayarak, "Herkesten tek isteğim buraların temiz tutulması. Kirletenleri de görürseniz mutlaka şikâyet edin. Burular sizin. Buraları yılardır iyi bakımını yaptığımız Porsuk çayı sayesinde kavuştuk" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Anadolu Üniversitesi ve Sarar Spor Kulübü yüzücüleri açılış öncesinde olimpik yüzme havuzunda gösteri yaptı. Gösterinin ardından yapay plaj ve olimpik yüzme havuzu Büyükerşen ve katılımcılar tarafından açıldı. Açılış sonrasında tören alanına gelen yüzlerce çocuk kendini yapay plajın serin sularına bıraktı. Plaja, çocukların yanı sıra büyüklerinde girdiği görüldü. Çocuklar plajda yüzmenin tadını çıkarırken aileleri, açılan çadırların altında yapay deniz tadını çıkarmaya çalıştı. Bu arada, yapay plajın suyunun bulanık olması dikkat çekti.

Eskişehir Otogarı karşısı Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plajı, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor. Kenarından Porsuk çayının geçtiği yapay plaj, 350 metre uzunluğunda

Şelale Park

7/6/2009 | Kategori:Manzara Fotoğraflarım
Bugün Eskişehir'in modern parklarından biri olan, Şelale Park'a gittik.Hoş geçen hafta da gitmiştik; fakat o zaman fotoğraf makinasız ve dolayısıyla hazırlıksızdım.

Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılmış olan park, Çankaya Mahallesi Şehit Mustafa Yıldız Sokak'ta bulunuyor. 15.000 metrekarelik alana sahip olan park, eşsiz manzarasıyla Eskişehirlilerin uğrak mekanlarından biri olmuş gibi görünüyor.

Park içerisinde yer alan 1.400 metre karelik şelale, aynı zamanda Eskişehir'in en büyük şelalesi olma özelliğine sahip...

Güzel Memleketim < Eskişehir > 0e45c8c9ee0c5219f38b430d1cc01b9a
Akşam ışıklandırılan şelalenin görünümü ise bir başka güzel oluyor. Helee, kafeteryadan gün batımını izlemenin o eşsiz tadını anlatmaya, kelimeler kifayetsiz kalır.
Güzel Memleketim < Eskişehir > 2f68cbe133a41d0b63bdad87d757c33b
Ahşap malzemeden yapılan kafeterya, sıcak havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde şelale sesi ve serinliği ile Eskişehir'in o eşsiz görüntüsü eşliğinde ailecek zaman geçirerek, karnını doyurmak ve birşeyler içmek isteyenlerin, vazgeçilmez adreslerinden biri. Fiyatlar ise oldukça makul.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Bcab271ba194667626bff4fc2df5b5c3
Kafeteryadan şehrin görüntüsü.
Eskişehir ovasına yayılmış olan şehrin görüntüsü, piknikçilerin mangal dumanı ile birleşince ortaya farklı bir manzara çıkıyor.
Hatta eviniz görüş alanınızın içerisindeyse, "Benim evim nerede?" oyunu bile oynayabilirsiniz...Güzel Memleketim < Eskişehir > Laugh
Ayrıca parka, iki adet dürbün de yerleştirilmiş.Yok efendim ben evimi, caddeleri, sokakları kısaca şehri daha yakından görmek istiyorum diyorsanız eğer, 1 TL atıp manzaranın tadını bir de bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Güzel Memleketim < Eskişehir > 172c4f008ddad0ff90efe2f3f52cfc06
Şelalenin arka tarafında ise, çocuklu aileler için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biri olan, çocuk parkı bulunuyor.

Başta Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı olmak üzere, Şelale Park'ın yapımında emeği geçen tüm çalışanların, eline emeğine sağlık...

VE ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI:
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x424 and weights 65KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Eses1
Güzel Memleketim < Eskişehir > Smilieschal62ug7qd'♥️'ЄS-ЄS'♥️'Güzel Memleketim < Eskişehir > Smilieschal62ug7qd

Güzel Memleketim < Eskişehir > Bayraksallayan3yc ESKİŞEHİRSPOR Güzel Memleketim < Eskişehir > Bayraksallayan3yc
▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒▓▒

Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorBu resim ekranınıza sığabilmesi için küçültülmüştür. Bu alana tıklayarak büyük resimi görebilirsiniz. Orjinal resimin boyutları 607x121 ve büyüklüğü 22KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 607x121 and weights 22KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Esesliyiz0wk

'♥'ЄS-ЄS'♥''liyiz Biz!

Eskişehirspor kuruluşu diğer kulüplerin kuruluşuna hiç benzemez. Eskişehirspor'u ne İstanbul takımları nede İzmir takımlarında olduğu gibi yabancı uyruklular tarafından kurulmamıştır.Ne de holdinglerin toplanmasıyla oluşmuştur. Eskişehirspor Eskişehir'in bağrından çıkmıştır.
1963 yılında Türkiye akademiler arası futbol şampiyonası düzenlenir. Eskişehir ticari ilimler akademisi finalde Ege Üniversitesini 6-0 gibi büyük bir farkla mağlup eder. Maçın bitiminin ardından gözlemci Burhanettin Türker, kafile başkanı Nafiz Yazıcıoğlu'nun kulağına şunları söyler " Madem elinizde böyle bir kadro var neden 2.lige katılmıyorsunuz " 1965 yılında Eskişehirspor kurulur ve başkanlığına Aziz Bolel getirilir. Akademispor'un birçok futbolcusu Eskişehirspor'un formasını giyer.Takımın renkleri siyah ve kırmızı olarak belirlenir. Es-Es aldığı başarılar nedeniyle daha sonraki on yıl boyunca Anadolu'da kurulan tüm takımlar Eskişehirspor'u örnek alır. Siyah kırmızı renkleriyle birlikte. Eskişehirspor'u örnek alan kulüpler bugün 1. ligde başarıdan başarıya koşar.
Eskişehirspor'un birde lakabı var.Ona Kırmızı Şimşekler derler. Es-Es'in renklerini almayanlar lakabını almıştır. Anadolu'daki birçok takımın lakabı şöyledir: Mor şimşek, Mavi şimşek, Kara şimşek bu örnekler sürüp gider.

Eğer sizde Tek Sevdam Eskişehirspor diyorsanız doğru yerdesiniz...

Eskişehir'e deniz geldiAçık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj törenle hizmete açıldı

22.07.2009 19:00Güzel Memleketim < Eskişehir > Esdeniz Yapay Deniz Güzel Memleketim < Eskişehir > 001_smile

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor.

Yapay plaja özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla, kent halkının deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın suyunun temiz kaynaktan sağlandığını ve klorlanarak yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x531 and weights 104KB.
Güzel Memleketim < Eskişehir > Esdenizic

Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği kentlerde de yapay plajların oluşturulduğunu kaydeden Büyükerşen, orada plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlenildiğini söyledi. Büyükerşen, Eskişehir'deki yapay plajda yüzülebileceğini de vurgulayarak, "Herkesten tek isteğim buraların temiz tutulması. Kirletenleri de görürseniz mutlaka şikâyet edin. Burular sizin. Buraları yılardır iyi bakımını yaptığımız Porsuk çayı sayesinde kavuştuk" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Anadolu Üniversitesi ve Sarar Spor Kulübü yüzücüleri açılış öncesinde olimpik yüzme havuzunda gösteri yaptı. Gösterinin ardından yapay plaj ve olimpik yüzme havuzu Büyükerşen ve katılımcılar tarafından açıldı. Açılış sonrasında tören alanına gelen yüzlerce çocuk kendini yapay plajın serin sularına bıraktı. Plaja, çocukların yanı sıra büyüklerinde girdiği görüldü. Çocuklar plajda yüzmenin tadını çıkarırken aileleri, açılan çadırların altında yapay deniz tadını çıkarmaya çalıştı. Bu arada, yapay plajın suyunun bulanık olması dikkat çekti.

Eskişehir Otogarı karşısı Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plajı, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor. Kenarından Porsuk çayının geçtiği yapay plaj, 350 metre uzunluğunda

Eskişehir'e deniz geldiAçık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj törenle hizmete açıldı

DÜZENLEME FELAN KENDİM YAPTIM + EMEĞE SAYGI * YORUMLARNIZI BEKLİYORUM
http://fulloyunindir.benimforum.net

Güzel Memleketim < Eskişehir >
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çok Güzel Hareketler Bunlar
» Ankara'nın En Güzel Parkı Resimli
» Resimde Güzel Kız? (Yanlız Çıpıldak Çıkcak +16)
» Ezik char kasanlar için güzel bir bilgi